ZPĚT NA DOB CENTRUM  ÚVOD  BYTY K PRONÁJMU  BYTY K PRODEJI  SLUŽBY  CENÍK    

ÚVOD


Zelený ostrov – bezbariérové bydlení v centru města Dobřichovice jako součást nového obytného areálu cohousingového (rodinného, komunitního) typu. Obyvatelé těchto seniorských bytů budou i nadále součástí širší společnosti, budou jen v rámci semknutí bezbariérových bytů a společné zahrady spojeni jako na svém Zeleném ostrově.

Úvodem upozornění
Zelený ostrov není zdravotnické zařízení ani pobytové zařízení pro lidi vyžadující zvláštní péči. Zelený ostrov není ani registrovaným poskytovatelem sociálních služeb dle zákona 108/2006.

Rezidence Zelený ostrov
Uprostřed rezidenčního areálu DOB Centrum, který se nalézá téměř v samotném středu Dobřichovic, vzniká samostatný uzavřený areál Zelený ostrov, v němž nabízíme k prodeji do osobního vlastnictví bezbariérové byty s nabídkou služeb pro seniory a pro osoby, které takové služby ocení. Tyto služby mohou přispět ke zkvalitnění života lidem, kteří již na všechno sami nestačí nebo se cítí osamělí, neboť v areálu Zeleného ostrova se kromě jiných aktivit můžete potkávat se svými sousedy na společné zahradě s altánem v atriu nebo ve společenské místnosti se zázemím. Zahrada v atriu je určena k využití jen pro Zelený ostrov, ale uživatelé bytů Zeleného ostrova mohou využívat i další služby uvnitř areálu DOB Centra, jako např. kavárnu, obchůdky, veterinární službu apod. Podrobný popis celého areálu naleznete zde a bližší informace o Dobřichovicích zde.


Byty
Všechny byty jsou bezbariérové, převážně 2+kk o výměrách cca 40 až 60 m2 – viz ceník. Byty jsou plně dokončeny, včetně koupelen a podlahových krytin, kromě kuchyňské linky, s tím, že budoucí majitel má možnost pořídit si kuchyňskou linku podle svých požadavků a případných speciálních potře
b (veškeré zařízení bytu můžeme na individuální objednávku klienta dodat). Majitelé bytů mohou mít i své domácí mazlíčky. K bytu náleží také sklep a je možné si přikoupit garážové stání.
Majitelé bytů se stávají jako v každém bytovém domě členy společenství vlastníků bytových jednotek. Jejich měsíčními náklady na bydlení jsou zálohy na společné náklady (osvětlení, pojistné, údržba a správa domu, paušální poplatek Bydlení) plus zálohy na individuální spotřebu energií a vody.

DOB-Invest a.s. sice seniorské byty nepronajímá, neboť neplánovaně zvýšené náklady na pořízení pozemku a na vypořádání restitučního sporu (v roce 2014) vedly k nutnosti prodat je do osobního vlastnictví. Noví vlastníci seniorských bytů však pronájem nabízejí. V případě zájmu o pronájem seniorského bydlení prosím kontaktujte pana Jiřího Geisslera na tel. 605 231 332, nebo e-mailem jiri.geissler@aucredit.cz .

Pro všechny byty ve vlastnictví i v nájmu zůstávají zachovány  všechny služby pro seniory.

 

© Dob-Invest a.s., 2013 - 2015